19. 5. smo se na vroč pomladni četrtek odpravili proti glasbeni šoli. Veličastna stara stavba nas je pozdravila s senčnim zavetjem in skrivnostnimi zgodbami znotraj nje. Velika večina si nas je glasbeno šolo ogledala prvič. Nismo vedeli, kaj pričakovati, vendar smo se na predstavo lepo pripravili; ponovili pravila kulturnega obnašanja ter naročili nogam, naj bodo čim bolj pri miru.

Nastop glasbenic in glasbenikov ter seveda tudi plesalk nas je izredno navdušil. Nismo pa samo opazovali in poslušali, o ne. Naučili smo se poimenovati veliko različnih instrumentov ter tudi družin, v katere sodijo. Eno izmed pesmi smo lahko celo ritmično spremljali.

Vsi nastopajoči so bili v naših očeh zelo pogumni in sproščeni. Kdo ve, morda se bo kateri od nas prav kmalu vrnil in naslednje leto stal na odru ter nastopal za druge J.

Zakaj ste odšli na predstavo v glasbeno šolo?

»Da se naučimo kaj so glasbila.« Lukas S., 1.a

Kaj pa so glasbila?

»To so instrumenti. In stvari za izdelavo glasbe.« Bor, 1.a

Ali ste se v glasbeni šoli tudi kaj naučili?

»Ja, da imajo glasbila družine. Družino pihal, tolkal, tipk, trobil …« Tarik, 1.a

Kaj ti je bilo v glasbeni šoli najbolj všeč?

»Baletke. Ker so lepo plesale.« Andrea in Marko, 1.a

Ali želiš igrati na kakšen instrument? Zakaj?

»Jaaa, bobne! Kr moj stric tut igra bobne in kr rad toučem s palcam.« Val, 1.a