V 1. c smo nestrpno pričakovali dan, ko bomo v šolo lahko namesto nekaterih zvezkov prinesli kopalke in brisače, saj se je v torek, 19. aprila za nas začel plavalni tečaj, ki je trajal vse do 25. 4. 2022.

Na bazen v Hrastnik smo se vozili s čisto novim šolskim minibusom in se veselili vsakega plavalnega dne posebej. Tu in tam nas je obiskal gospod Strahec, ampak smo ga s pomočjo učiteljic in učiteljev kar hitro spodili. Voda, v kateri smo se igrali, čofotali in plavali, je bila mokra in prijetna, naši obrazi pa nasmejani in vsak dan malce utrujeni.

In potem? No, nekaj nestrpnežev nas je že komaj čakalo prvomajske počitnice, da smo lahko staršem pokazali vse vodne spretnosti, ki smo jih usvojili na tečaju, ostali pa se bomo s ponosom pohvalili poleti.

»Najbol se spomnem, d sm se potaplu, pa d sm biu u globoki vod.«

Jaka

»Najbol me je blo strah, ko smo plaval v globoki vodi.«

Pia