In so prišle…tako dolgo pričakovane počitnice. Verjetno sploh ne morem opisati, kako zelo se jih vsi veselimo. Mislim, da veselje nad počitnicami ni nič kaj manjše, če smo med njimi doma ali pa kje na dopustu, počitnice so le počitnice. Kot po polžje pridejo, a minejo nam s svetlobno hitrostjo. Nekateri smo med počitnicami doma, drugi kje na snežnih strminah, spet tretji nam mahajo iz toplih krajev. Ker me je zanimalo, kje počitnice preživljajo učenci naše šole, sem se odločila, da se o tem pozanimam. Obiskala sem kar nekaj razredov naše matične šole in se z učenci pogovarjala, kaj bodo počeli med počitnicami. Bila sem v dveh razredih podaljšanega bivanja in z učenci kramljala o načrtih, ki jih imajo za čez počitnice. Mislim, da vsi poznamo odgovor na prvo vprašanje, ki sem ga zastavila: «Če se kaj veselijo počitnic«. »Seveda«! so vsi enoglasno in veselo odgovorili, seveda se jih zelo veselijo. Vprašala sem jih tudi o načrtih, ki jih imajo čez počitnice in dobila veliko različnih odgovorov. Nekateri bodo doma, nekateri na smučanju, drugi na bazenih, pri babicah in dedkih, spet tretji potujejo v tople kraje … So mi pa vsi zatrdili, da tudi med počitnicami, ne bodo čisto pozabili na šolo in knjige. Nekateri bodo tudi med počitnicami prebrali kakšno zanimivo knjigo, izračunali kakšen račun, ampak v prvi vrsti se bodo malce od šole odpočili in nabrali moči za nove zmage. Karkoli že bodo počeli, je važno, da se bodo ob tem zabavali, spočili in mogoče tudi česa novega naučili. Ne dvomim tudi o tem, da bomo zelo zavidali počitnice tistim otrokom v Sloveniji, ki se bodo na počitnice podali šele naslednji teden. A tudi njihove trajajo le en teden, potem pa se tudi oni vrnejo spočiti in z novimi idejami zopet v šolske klopi.

Nika Mijatovič, 9. a